اخبار

معاون وزير صنعت:

استفاده 20 درصدی از صنايع دريایی كشور قابل قبول نيست

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: اينكه تنها 20 درصد از صنايع دريایی كشور استفاده شود قابل قبول نيست و با اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری مازندران، منصور معظمی در بازدید از مجموعه بزرگ کشتی‌سازی در صدرا و بندر امیرآباد در شرق مازندران اظهار کرد: شرکت صدرا شرکت معتبر بین‌المللی است که باید برای پویایی آن تلاش شود.

وی افزود: صنعت دریایی کشور و توسعه دریایی مهم است و همه ما باید برای توسعه و شکوفایی این صنعت تلاش کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: فرصتی برای افزایش ظرفیت صنعت کشتی‌سازی لازم است و باید همه کمک کار این حوزه باشند.

این مسؤول بیان کرد: با توجه به تأکیدات رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی، کار، تولید و اشتغال، حمایت از تولید باید از دغدغه‌های جدی ما باشد و و باید کارگر، تکنسین و متخصص ما فعال و پویا باشد و از ظرفیت کشتی‌سازی کشور حمایت شود.

معظمی با بیان اینکه وام ارزان قمیت و زمان ساخت سریع‌تر توسط کره‌ای‌ها باعث شده است که از بازار جهانی فراوان برخوردار باشند، یادآور شد: باید صنعت دریایی داخل را توسعه بخشیده و توانمند کنیم تا نیروهای توانمند ما پویاتر از قبل فعالیت کنند.

وی با اشاره به ساخت و سازهای کشورهای دیگر در حوزه صنعت دریایی گفت: کره‌ای‌ها چگونه کشتی‌ساز شدند؟ کشتی‌ساز شدن با یک کشتی نمی‌شود و لذا باید اعتماد کرد و فرصت را برای تکنسین‌ها و متخصصان داخلی فراهم کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت صدرا از جمله شرکت‌های دریایی توانمند و بزرگ است که ظرفیت بالایی در ساخت و تعمیرات شناورهای مختلف در کشور دارد و باید از این توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف استفاده شود.

این مسؤول اظهار کرد: توسعه صنایع دریایی و حمایت از آنان، موجبات توسعه و رونق بازار داخلی را گسترش می‌دهد که در این بخش تلاش داریم تا از ظرفیت کشتی‌سازی در ساخت و تعمیرات شناورها در داخل کشور، استفاده بیشتری انجام شود.

معظمی صنعت دریایی را ظرفیت مهم و ارزشی برای هر کشوری دانست و افزود: با توسعه ساخت و تعمیرات صنعت دریایی و توسعه این صنعت در داخل کشور، ضمن توانمندسازی نیروهای متخصص داخلی و پویایی کار و اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی، می‌توان از خروج ارز جلوگیری کرد.

وی اظهار کرد: شرکت صدرا به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های بالای کشور در ساخت و تعمیرات بسیار خوش درخشیده است که باید با حمایت از این صنایع برای توانمندسازی آن تلاش شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: باید با توانمندسازی صنعت دریایی داخلی به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم، موجبات افزایش تولید داخلی را فراهم و تلاش شود تا در ظرفیت‌های بالا سفارش ساخت کشتی داشته باشیم.

معظمی گفت: دارا بودن منابع آبی یکی از مسائل مهم و ظرفیت طلایی برای هر کشوری است و ایران اسلامی با دارا بودن 5 هزار کیلومتر مرز آبی، از ظرفیت بالایی در این بخش برخوردار است که باید صنایع دریایی توسعه یابد و وزارت صنایع هم به عنوان متولی صنعت، از صنایع دریایی داخلی حمایت می‌کند. /فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید