اخبار

یک تولیدکننده در عرصه اقتصادمقاومتی:

مازندران پتانسیل تولید محصولات استراتژیک را دارد/ در شرایط موجود برای 4 نفر اشتغال ایجاد کردم

یک تولید کننده در عرصه اقتصادمقاومتی با بیان اینکه مازندران پتانسیل تولید محصولات استراتژیک را دارد، گفت: تولیدکنندگان غرب استان اگر حمایت بشوند سرمایه سرشاری به مازندران تزریق می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری مازندران، اسماعیل شهسواری تولیدکننده‌ای است که در قطعه زمینی در تازه‌آباد چالوس، به میزان یک هکتار، به تولید درختان دارویی و سوزنی‌برگ مشغول است.

این تولیدکننده طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در شرایط موجود برای 4 نفر اشتغال ایجاد کردم و با توجه به تخصص خودم و حمایت مسئولان می‌توانم برای افراد بیشتری اشتغال‌زایی کنم، سطحی که در اختیار دارم بسیار کم است و از مسئولان درخواست می‌کنم وام کم‌بهره به تولیدکننده بدهند تا تولیدکننده انگیزه تولید داشته باشد. مسئله بعد پتانسیل غرب استان است که شرایط صادرات را دارد.

شهسواری با اشاره به ظرفیت بندر نوشهر، اضافه کرد: از مسئولان متصدی کشاورزی کل مازندران می‌خواهم با برگزاری یک نشست یا همایشی به راهکاری برسند تا شرایط صادرات به کشورهای همسایه به وجود بیاید، تولیدکنندگان غرب استان اگر حمایت بشوند سرمایه سرشاری به استان تزریق می‌شود.

رئیس سابق جهاد کشاورزی نوشهر ادامه داد: در حال حاضر عرضه و تقاضا باهم برابر نیست، بنده مقاله‌ای را در زمان مدیریت خودم نوشتم و گفتم بی‌ثباتی در بازار کشاورزی مشهود است، در یک سال برنج خیلی خریدار دارد یا در یک سال کیوی. خب در شرایطی که مازندران پتانسیل تولید محصولات استراتژیک را دارد آن‌هم به شکلی که ناخودآگاه بذری از دست آدم بیفتند سبز خواهد شد، چرا نباید این پتانسیل را در نظر نگیریم و حمایتی نکنیم؟

وی در پایان گفت: من این نوید را می‌دهیم در این منطقه در فضای هزار متر هم می‌توان تولید کرد و به فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کرد. /چالوس ما

اضافه کردن دیدگاه جدید